WARSZTATY PLASTYCZNE

Warsztaty plastyczne - „Człowiek przez duże C, czyli jakie wartości cenimy "

Twórczą wakacyjną zabawę realizujemy na Żoliborzu – w jednej z najciekawszych pod względem historycznym dzielnic Warszawy. Za pomocą prezentacji multimedialnej pokazaliśmy jak wyglądały ulice dobrze nam znane wieki temu, zwróciliśmy uwagę na to, które elementy architektoniczne zachowały się do dziś oraz skąd pochodzi nazwa dzielnicy. Plac Wilsona, Park im Żeromskiego, Cytadela – ważne historyczne miejsca na mapie Żoliborza – jak wyglądały dawno temu?.

Nasz powrót do świata przodków poruszył wyobraźnię i zachęcił dzieci do dyskusji. Na koniec prezentacji nie mogło oczywiście zabraknąć konkursu, utrwalającego zdobytą wiedzę. Zaskakujące, jak wiele informacji udało się zapamiętać…

Z głową pełną pomysłów dzieci realizowały swoje dzieła plastyczne: KRÓL, ŻOŁNIERZ, RYCERZ, KRÓLOWA, SANITARIUSZKA, POWSTANIEC…wspaniałe, duże, przestrzenne tekturowe postacie wypełniły całą salę warsztatową...

W ten sposób dzieci zilustrowały ważne dla nich, wybrane postawy człowieka utożsamiane z osobami takie jak odwaga, lojalność, honor, rycerskość, przyjaźń. Wybrane postacie szybko zaczęły nabierać kolorów!

Uczestnicy starannie dobierali stroje i atrybuty – miecze, hełmy, berła korony tak, by niczego nie zabrakło…zadbali o każdy szczegół.

Dzięki wspólnej plastycznej, twórczej zabawie, postacie historyczne, stały się naszymi dobrymi znajomymi…